Jonglör

Jonglör

Labut, top, halka vb. materyallerin atılarak, çeşitli fügürler yapılarak çevirilmesi. Hiçbir kuralı yada tanımı jonglörlük ile bağdaştırmak kolay değil. Jonglörlük, yapabildiğiniz herşeyi kapsar. Elinize geçen topları havada dans ettirmekten tutun, masanızdaki buruşturulmuş kağıtlarla oynamaya kadar uzanan bir yol jonglörlükJonglor ekibimiz kuralsın bu şhovda göze hitap eden cisimlerin dans ettirme sanatında ustalaşmış; izleyicelere süper bir şhow sunmaktadırlar.

Beanbag, Halka, Labut, Shaker cups, Top, Tül, şapka, Cigarbox, tabak, staff, poi, diabolo, devilstick gibi bir çok görsel metaryelleri havada dans ettirerek izleyiceleri 30-40 dakikalık süper bir görselle muhteşem bir show sunmaktadırlar.izleyicelerinde katılımları ile daha heyacanlı olan bu gösteri birincil hizmetlerimiz arasında tavsiye etmekteyiz.

Genellikle sirklerde elinde topları veya başka cisimleri döndüren kişi olarak bildiğimiz jonglörleri; açılış , şenlik , düğün, davet, doğum günü, parti, sünnet, sahne gösterileri, tanıtım organizasyonları, dikkat çekici, ve show niteliği ; Showun bir kısmında izleyicilerden de denemek isteyenler olursa, sahneye çıkartarak ortama neşe katıyoruz

Jonglorlerin kullndıkları birkaç metaryal ve gösteri showları

Devilstick: Çocuklar tarafından da oldukça ilgi çekmesine rağmen, tükçe şeytan çubuğu şeklinde adlandırabileceğimiz bu oyuncağı dans ettirmek ve kontrollü olmak çok zor ve zevklidir.

Diabolo: Aynen kum saatine benzer bir görüntüsü vardır diabolonun. İki adet plastik çanağın metal bir parçayla birbirlerine monte edildiğini düşünebilirsiniz. Süper bir gösteriye sahiptir.

Poi: İsim “poi”, fiil “swinging”, yani çevirmek ya da sallamak. Ellere bağlanan ip veya zincirin ucunda bir top bulunur. Bu ipler sağ ve sol el koordinasyonu ile beden çevresinde çevrilir. Aslında elimize geçen bir ipi yada anahtarlığı gelişi güzel çevirmemizin geliştirilmiş versiyonu

staff: Staff aslında bildiğimiz süpürge sapı. Düz bir sopa. Karate filmlerinde falan göreceğiniz cinsten uzun, elinizde ve vücudunuzun çeşitli yerlerinde çevirerek eğlenceyi doruğa çıkaran bir materyaldir.

Tabak: Adı üstünde tabak. Sirklerde ve buna benzer gösterilerde hepinizin karşılaştığı bir sahnedir, bir çubuğun üzerinde döndürülerek tabakları dengede tutmak, düştü düşecek derken heyecan verici bir gösteridir.

Cigarbox: Şekli yüzünden sigara paketi ismini almış olan bu oyuncak bildiğimiz dikdörtgen prizmadır. İzleyenleri şaşırtan bir showdur.


Share this post

Comments are closed.


Yemyeşil ağaçlarla kaplı ormanın birinde genç bir palyaço yaşarmış. Bu palyaço çiçeklerden en çok gülleri severmiş. Evinin bahçesinde renk renk güller yetiştirirmiş. Bu güller o kadar taze ve güzellermiş ki gören herkes palyaçonun güllerine hayran kalırmış. Palyaço da güllerini çok sever, her sabah onları hem sular hem de onlarla konuşurmuş. Genç palyaço gülleriyle çok mutluymuş, ama onu üzen bir durum varmış. Palyaço güllerini çok sevdiği için onların solmalarına dayanamazmış. Güllerin bir süre sonra solması çok doğalmış, fakat genç palyaço güllerinin solmasına çok üzülüyor, güllerinin hep ilk günkü gibi taze ve diri kalmalarını istiyormuş. Kendi kendine güllerim hep böyle güzel kalsa! O zaman hiç mutsuz olmam. diyormuş palyaço. Bir sabah çiçeklerini yine sularken palyaçonun dikkatini sarı renkte bir gül tomurcuğu çekmiş. Bu tomurcuk da diğer gül tomurcukları gibi pek güzelmiş. Fakat rengi diğerlerinden apayrıymış. Çok daha güzel ve değişik bir tondaymış tomurcuğun rengi. Bu yüzden, genç palyaço sarı tomurcuğa daha özenli bakmaya başlamış. Her sabah ona küçük sarı tomurcuk büyüyecek, kocaman güzel bir gül olacak diye güzel sözler söylüyormuş. Tomurcuk da bunu anlıyormuş gibi günden güne daha da güzelleşerek büyümüş palyaço için. Kocaman bir gül olduğunda ise bahçedeki diğer güllerin arasında tıpkı gökyüzündeki güneş gibi ışıldıyormuş palyaçonun tomurcuğu. O kadar güzelmiş ki palyançonun tomurcuğu onu görenler sarı güle bakmaya doyamıyorlarmış. Palyaço hikayesinin devamı...