Karagöz – Hacivat

Karagöz – Hacivat

Yılların eskitemetiği, büyük küçük herkesin beğeni ile izlediği, güldüren kimi zaman güldürürken düşündüren diyaloglardan oluşan Karagöz-Hacivat oynumuz özellike eğitim kurumlarının düzenlediği ve ramazan ayındaki sosyal aktiviteler ve organizasyonlar için tercih edilen gösteridir.

Oyuncularımız aynı zamanda tiyatro oyunculuğu da yapmakta olup, bu gösteriyi uzun zamandan beri sergileyen profesyonel ve deneyimli tiyatro oyuncularıdır. Karagöz ve Hacivat gösterilerinde en önemli unsur doğallık ve sempatik olmaktır. Birbirlerini gündelik yaşamlarında da tanıyan oyuncularımız bu gösteriyi hayatlarının her alanında sergiledikleri için bunu yaşamlarının bir parçası olarak görürler.

bu alanda tiyatro eğitimini tamamlamış canlı sahne performansı sergileyen muhteşem bir gösteri  ile özellikle iddealıyız karagöz hacivat gösterileri için mutlaka bizimle irtibata geçiniz.

karagöz, hacivat, karagöz ve hacivat, perde oyunu, canlı performans, karagöz hacivat oyunu, karagöz nasıl, hacivat nasıl, tiyatro, anaokulları, okul öncesi, sahne, belediye sahneleri, özel sahneler, ramazan etkinlikleri, ramazan eğlenceleri, karagöz hacivat gösterisi, doğum gününde karagöz hacivat, özel tanıtımda hacivat karagöz, nerden ulaşabiliriz, istanbulda karagöz hacivat, gölge oyunu karagöz hacivat fiyatları, ücretleri nereden öğrenebiliriz, ARTIK bu telaşınıza cevap veriyoruz.


Share this post

Comments are closed.


Yemyeşil ağaçlarla kaplı ormanın birinde genç bir palyaço yaşarmış. Bu palyaço çiçeklerden en çok gülleri severmiş. Evinin bahçesinde renk renk güller yetiştirirmiş. Bu güller o kadar taze ve güzellermiş ki gören herkes palyaçonun güllerine hayran kalırmış. Palyaço da güllerini çok sever, her sabah onları hem sular hem de onlarla konuşurmuş. Genç palyaço gülleriyle çok mutluymuş, ama onu üzen bir durum varmış. Palyaço güllerini çok sevdiği için onların solmalarına dayanamazmış. Güllerin bir süre sonra solması çok doğalmış, fakat genç palyaço güllerinin solmasına çok üzülüyor, güllerinin hep ilk günkü gibi taze ve diri kalmalarını istiyormuş. Kendi kendine güllerim hep böyle güzel kalsa! O zaman hiç mutsuz olmam. diyormuş palyaço. Bir sabah çiçeklerini yine sularken palyaçonun dikkatini sarı renkte bir gül tomurcuğu çekmiş. Bu tomurcuk da diğer gül tomurcukları gibi pek güzelmiş. Fakat rengi diğerlerinden apayrıymış. Çok daha güzel ve değişik bir tondaymış tomurcuğun rengi. Bu yüzden, genç palyaço sarı tomurcuğa daha özenli bakmaya başlamış. Her sabah ona küçük sarı tomurcuk büyüyecek, kocaman güzel bir gül olacak diye güzel sözler söylüyormuş. Tomurcuk da bunu anlıyormuş gibi günden güne daha da güzelleşerek büyümüş palyaço için. Kocaman bir gül olduğunda ise bahçedeki diğer güllerin arasında tıpkı gökyüzündeki güneş gibi ışıldıyormuş palyaçonun tomurcuğu. O kadar güzelmiş ki palyançonun tomurcuğu onu görenler sarı güle bakmaya doyamıyorlarmış. Palyaço hikayesinin devamı...