Kukla ve Aşuk-Maşuk Gösterisi

Kukla ve Aşuk-Maşuk Gösterisi

Kukla gösterisi

Büyük küçük herkesin beğenisi kazanmış olan bu  sahne performansı Eğitici konularla ders veren yada komedi tarzı skeçlerle gülmekten kendiniz alamayacağınız kuklalar eşliğinde yapılan kukla tiyatro gösterisidir. Sahne ve özel gün davetler için için 30 dk.  Bir gösteridir.

Günümüzde farklı kukla tasarımları ile dikkat çeken bu organizasyon sesli yada müzikli bir şekilde icre edilemktedir. Genellikle perde kullanılan kukla gösterilerinde perde olmadan da gösteri yapılabilmekte müzik eşliğinde sözlü diyaloglarla inaılmaz eğlenceli dakikalar geçirebilirsinz. Kukla gösterisnde bilindik bir çok masal kahramanı yada her hangi bir meyve sebze kuklası yada sünger çeklindeki bazit kuklalar dahi çok eğlenceli figürler çıkarabilmektedir.

Kukla, tek aktörlü, üç boyutlu, taklit ve söze, karşılıklı konuşmaya dayalı geleneksel seyirlik oyundur El kuklacısı, küçük bir sahnenin ardından iki eliyle kuklaları karşılıklı konuşturur, oynatır. İpli kuklada ise sahnenin üstünden iplerle kuklaları hareket ettirir.

Aşuk maşuk Gösterisi:

Daha çok ramazan etkinliklerinde  sahne gösterisi olarak talep edilen aşuk maşuk göstersi günümüzde sünnet düğünlerinde doğum günlerinde ve özel Avm programlarında yerini almıştır.aşuk –maşuk gösterisi kendine has müziği ile farklı giyim tarzı ve eğlenceli performansları ile dikkat çekmektedir.

Bir birlerine kur yapan aşuk ve maşuk müzik eğliğinde sevgi kımıldanmalarına neden olmakta ve duygularımız yeniden canlandırmaktadır. Seyrine doyum olmayan bu aşuk maşuk gösterisni özellikle tavsiye ederiz.

Kukla, kukla gösterisi, kukla gösterileri, sahne kukla gösterileri, kukla oyunu, ipli kukla gösterileri, doğum günlerinde kukla gösterisi, anaokulllarında kukla gösterileri, ramazanda eğlenceli kuklalar, kukla gösterileri kukla cılara nasıl ulaşabiliriz, kukla gösterisi ücretleri, kukla gösteri hakkında, aşuk maşuk gösterisi, aşuk ile maşuk , aşuk maşuk müziği, aşuk maşuk kıyafeti, aşuk maşuk kiralama, aşuk ile maşuğun hikayesi aşuk maşuk gösterisi için , aşuk maşuk göstersi istanbul, ARTIK telaşınıza cevap veriyoruz.


Share this post

Comments are closed.


Yemyeşil ağaçlarla kaplı ormanın birinde genç bir palyaço yaşarmış. Bu palyaço çiçeklerden en çok gülleri severmiş. Evinin bahçesinde renk renk güller yetiştirirmiş. Bu güller o kadar taze ve güzellermiş ki gören herkes palyaçonun güllerine hayran kalırmış. Palyaço da güllerini çok sever, her sabah onları hem sular hem de onlarla konuşurmuş. Genç palyaço gülleriyle çok mutluymuş, ama onu üzen bir durum varmış. Palyaço güllerini çok sevdiği için onların solmalarına dayanamazmış. Güllerin bir süre sonra solması çok doğalmış, fakat genç palyaço güllerinin solmasına çok üzülüyor, güllerinin hep ilk günkü gibi taze ve diri kalmalarını istiyormuş. Kendi kendine güllerim hep böyle güzel kalsa! O zaman hiç mutsuz olmam. diyormuş palyaço. Bir sabah çiçeklerini yine sularken palyaçonun dikkatini sarı renkte bir gül tomurcuğu çekmiş. Bu tomurcuk da diğer gül tomurcukları gibi pek güzelmiş. Fakat rengi diğerlerinden apayrıymış. Çok daha güzel ve değişik bir tondaymış tomurcuğun rengi. Bu yüzden, genç palyaço sarı tomurcuğa daha özenli bakmaya başlamış. Her sabah ona küçük sarı tomurcuk büyüyecek, kocaman güzel bir gül olacak diye güzel sözler söylüyormuş. Tomurcuk da bunu anlıyormuş gibi günden güne daha da güzelleşerek büyümüş palyaço için. Kocaman bir gül olduğunda ise bahçedeki diğer güllerin arasında tıpkı gökyüzündeki güneş gibi ışıldıyormuş palyaçonun tomurcuğu. O kadar güzelmiş ki palyançonun tomurcuğu onu görenler sarı güle bakmaya doyamıyorlarmış. Palyaço hikayesinin devamı...